כיצד בוחרים רקע לצילום

בעידן שבו אנחנו חיים הרבה אנשים בטוחים שצילום זה מסוג אותם הדברים שכל אחד יוכל לעסוק בו. זה מתחיל בכך שהיום אפילו ציוד הצילום הכי מקצועי שיש נגיש לכולם במחירים יחסית נוחים וזה ממשיך בכך שיש זמינות גדולה מאוד בענף הזה. כלומר, אם נשווה את עולם הצילום של היום למה שהיה קיים בעבר, אנחנו נראה שבעבר היה צורך לחכות לא מעט זמן עד לפיתוח התמונות. היו אנשים שפיתחו תמונות בבית לבד אך יש גם הרבה ששלחו את סלילי התמונות למעבדות מקצועיות ושם כבר פיתחו עבורם את כל החומר המצולם. היום, לעומת זאת, זה כבר ממש לא עוד כך, כי כל תמונה שאנחנו מצלמים ניתן לראות אחרי שנייה על המכשיר. זה נכון בין אם אתם מצלמים בעזרת הטלפון הנייד ובין אם אתם מצלמים בעזרת המצלמה הכי משוכללת שיש. זה מה שגורם להרבה אנשים לחשוב ולהאמין שהם אנשי מקצוע לכל דבר בתחום הצילום, אך האמת היא, שזה לא כך. צילום דורש הרבה מאוד מחשבה, ידע ורגישות, כי מה לדוגמה אתם יודעים על בחירת רקע לצילום?

החשיבות של רגע הצילום

רוב החובבנים בתחום הצילום אפילו לא ממש מבינים את החשיבות של בחירת הרקע, אך האמת היא, שהרקע הוא אחד מהגורמים העיקריים להצלחת התמונה. זה יכול לבוא לידי ביטוי בשילובי הצבעים, כלומר, אם נניח אתם מצלמים אובייקט בצבע מסוים שהרקע "בולע" אותו, הרי שהתוצאה הסופית לא תהיה מספיק יפה. בנוסף לכך, צריך להיות שילוב צבעים בין האובייקטים השונים כך שהכול ייצא כמה שיותר מעניין, ואם על ידי הרקע אפשר להוסיף עומק לתמונה, אז למה לא? הרעיון הוא ליצור תמונה שמבליטה את מה שהכי יפה ומסתירה את מה שפחות יפה ואין ספק שהרקע יכול לעשות את העבודה. יש לקחת בחשבון גם את השאלה האם רוצים לצלם בעזרת רקע טבעי או שרוצים ליצור משהו מלאכותי. לדוגמה, האם אתם לוקחים את האובייקט שלכם ומצלמים אותו בסטודיו לצילום ולמעשה יוצרים את הרקע? או שמדובר על צילום חיצוני, בטבע, כך שהרקע נראה טבעי ואמיתי? כל פרט כזה יכול לשנות את התמונה והתוצאה הסופית ולכן יש להתייחס לכך ברצינות.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

עוד דבר שאתם חייבים לדעת על צילום ועל רקעים שונים, זה שהפרטים הקטנים הם אלה שיוצרים את התוצאה הסופית. כלומר, אם לדוגמה תצלמו את הבן שלכם ולא תשימו לב שמאחוריו יש עץ שיוצר לו סוג של "קרניים", הרי שהתוצאה הסופית תהיה תמונה מצחיקה שאינה מספיק יפה. זה נכון אומנם שאפשר לתקן דברים כאלה בימינו בעזרת פוטושופ, אך אם תרצו לצלם מבלי שיהיה עליכם לעשות תיקונים אח"כ, עדיף שתראו הכול מראש. האם יש אנשים מאחורי הילד שאתם עומדים לצלם? האם הם יושבים, עומדים? האם כל מה שמשמש כרקע לתמונה מושך יותר מידי את תשומת הלב כך שהאובייקט עצמו לא ייראה בתוכו? זה לא במקרה שכאשר צלם מקצועי לאירועים מצלם הוא זז, מסתכל ולוקח לו זמן עד שהוא לוחץ על הכפתור שכן בכל הרגעים האלה הוא בודק, בין היתר, את הרקע.

למה כדאי להזמין צלם מקצועי לביצוע המשימה?

בין אם אתם רוצים לצלם אובייקטים מסוימים עבור הקטלוג שלכם בעסק ובין אם אתם רוצים לצלם אנשים בחתונה שלכם, יש לפנות אל צלם מקצועי. אין ויכוח על כך שכל צלם מקצועי יגבה מכם כסף עבור השירות שלו (המחירון שלי מפורסם באתר), אך מצד שני, התוצאה תהיה הרבה יותר יפה לעומת עבודה חובבנית שתוכלו לעשות לבד. הצלם המקצועי יוכל לקחת בחשבון את כל מה שצריך, בין אם זה כולל את בחירת הרקע המתאים ובין אם זה כולל את בחירת התאורה המושלמת. כמובן שאם מדובר על עבודה שנעשית בסטודיו של הצלם הרי שניתן לבחור את הרקע ואת התאורה בנחת אך לא תמיד זה המצב. לדוגמה, אם אתם מזמינים צלם אירועים שיצלם באירוע הקרוב שלכם הוא יצטרך להתמודד עם התנאים שאתם נותנים לו ולהפיק מהם את הטוב ביותר.

הציוד המשוכלל והניסיון

אתם תוהים לאיזה צלם כדאי לכם להתקשר להזמנת השירות? אם כך, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון. ראשית, חשוב להבין שיש הבדל גדול בין צילום של אובייקטים או חדרים סגורים ובין צילום של אירועים. שנית, כדאי שתפנו אל צלם שיש לו ניסיון בדיוק בתחום שבו אתם זקוקים לעזרה. כלומר, אם מדובר על שירות של צילום אירועים, אז מה פתאום שתפנו אל צלם שעוסק בעיקר בצילום של תכשיטים? בנוסף לשאלת הניסיון, כמובן שיש כאן גם חשיבות לכל מה שקשור לציוד. כפי שהוזכר לעיל, היום כל אדם יוכל לקנות את הציוד הכי מתקדם שיש בתחום הצילום אך לא כל האנשים יידעו מה באמת כדאי לבחור. מה הופך עדשה מסוימת לטובה יותר? והאם מדובר על עדשה מוצלחת יותר או שמדובר על התאמת העדשה לצילום? האמת היא, שהצלם שלכם חייב להיות מקצועי כדי שהתוצאה הסופית תכלול תמונות שבאמת נעים להביט בהן. השילוב בין הציוד, המקצועיות, הרקע והתאורה זה מה שיוביל לכך שתאהבו את התמונות שתקבלו בסופו של דבר. לכן זה לא משנה מה אתם מצלמים או באיזו עונה של השנה אתם זקוקים לשירות הזה, כי מה שבטוח זה שכדאי לפנות רק אל הטובים ביותר. אם אתם מחפשים היום צלם אירועים שאוהבים אנשים ושאוהב לצלם, דעו שהגעתם בדיוק למקום הנכון! קוראים לי רפי פרזי וכל מה שקשור לצילום זה אני. אוכל לבחור את הרקע המושלם ולתפוס את הרגע הכי מרגש שיש באירוע שלכם, אז למה שלא תרימו אליי טלפון עוד היום?

אולי יעניין אותך גם:

ביטול צו ירושה

4 תנאים לביטול צו ירושה

בישראל ישנן שתי דרכים עיקריות לפיהן מתחלקת ירושה בדרך כלל – על פי צוואה שנחתמה על ידי הנפטר או על פי הדין שמוסדר בחוק הירושה.

קרא עוד »

בוק בת מצווה

גיל המצוות הוא מאורע בהחלט משמח, אך מעבר לאירוע החגיגי – כדאי גם להפיק בוק מיוחד לרגל חגיגת גיל המצוות. בוק בת מצווה יעניק לכם

קרא עוד »

צילום בוק בת מצווה

בוק בת המצווה הוא לא דבר שכדאי לוותר עליו, מעבר להיותו יום חוויתי במיוחד – הוא יעניק לכלת השמחה ולכם כמשפחה מזכרת מדהימה מהאירוע המשמח.

קרא עוד »

השארת תגובה